Chanson Miracle Max+ valkoinen + kolminkertainen esisuodatin – huollettu mallikappalepaketti

Alkuperäinen hinta oli: 2.495,00€.Nykyinen hinta on: 1.350,00€.

Valkoinen Chanson Miracle Max+ -vesi-ionisaattori ja kolminkertainen Chanson SF-204E-1 -esisuodatin huollettuna mallikappalepakettina. Seitsemän nanoplatinalla päällystettyä elektrolyysilevyä, kosketuspaneeli ja eri käyttötarkoituksiin valittavat veden pH-asetukset. • Molemmat laitteet huolletaan ja testataan ennen toimitusta. • Ionisaattorin sisäinen suodatin ja kaikki kolme esisuodatinta vaihdetaan uusiin. • Tarvittavat liittimet ja asennustarvikkeet sisältyvät pakettiin. • Kahden vuoden takuu. Pakettihinta 1 395 € sisältäen arvonlisäveron. Saatavilla vain yksi mallikappalepaketti.

1 varastossa

Kuvaus

Valkoinen Chanson Miracle Max+ – suodatus ja ionisointi samassa paketissa

Veden hyvä maku ja helppo käytettävyys ovat tärkeitä arjessa. Valkoinen Chanson Miracle Max+ -vesi-ionisaattori ja kolminkertainen Chanson SF-204E-1 -esisuodatin muodostavat kokonaisuuden vesijohtoveden suodatukseen ja ionisointiin.

Miracle Max+ sijoitetaan keittiön työtasolle. Kosketuspaneelista valitaan veden asetus käyttötarkoituksen mukaan.

Tämän paketin molemmat laitteet ovat mallikappaleita. Ne huolletaan, puhdistetaan ja testataan ennen toimitusta. Kaikki neljä suodatinta vaihdetaan uusiin.

Pakettihinta on 1 395 € sisältäen arvonlisäveron. Saatavilla on vain yksi valkoinen mallikappalepaketti.

Kolminkertainen esisuodatus ennen ionisointia

Chanson SF-204E-1 -esisuodatin käsittelee veden ennen sen siirtymistä Miracle Max+ -ionisaattoriin.

Kolmitasoinen esisuodatus auttaa vähentämään vedestä sedimenttiä, ruostetta ja muita kiinteitä hiukkasia sekä veden makuun ja hajuun vaikuttavia aineita. Samalla se vähentää ionisaattoriin päätyvää hiukkaskuormaa.

Esisuodatuksen lisäksi Miracle Max+ sisältää oman sisäisen suodattimen. Paketissa on siis yhteensä neljä vaihdettavaa suodatinta.

Suodatustulos ja suodattimien vaihtotarve riippuvat tuloveden laadusta ja käytetystä vesimäärästä. Laitteisto on tarkoitettu talousveden laatuvaatimukset täyttävän veden käsittelyyn.

Seitsemän elektrolyysilevyä ja helppokäyttöinen kosketuspaneeli

Miracle Max+ -ionisaattorissa on seitsemän nanoplatinalla päällystettyä elektrolyysilevyä. Veden asetukset valitaan laitteen kosketusherkästä etupaneelista.

Laite mahdollistaa alkalisen ja happaman veden valmistamisen eri käyttötarkoituksiin. Toteutuva pH riippuu tuloveden ominaisuuksista, virtausnopeudesta ja valitusta asetuksesta.

Käytä juomavedeksi vain käyttöohjeessa juomiseen tarkoitettuja asetuksia. Muut vesilaadut on tarkoitettu käyttöohjeessa määriteltyihin käyttötarkoituksiin.

Paketin sisältö

Huollettu ja testattu ennen toimitusta

Ennen toimitusta Miracle Max+ -ionisaattorille tehdään sitruunahappopuhdistus. Molemmat laitteet huolletaan, niiden toiminta tarkistetaan ja kaikki neljä suodatinta vaihdetaan uusiin.

Saat huolletun laitteiston, joka on valmis asennettavaksi. Kyseessä on mallikappalepaketti, ei uusi laitteisto.

Asennus keittiön vesihanaan

Miracle Max+ sijoitetaan työtasolle ja liitetään yhteensopivaan vesihanaan vaihtoventtiilin ja sopivan sovittimen avulla. Vaihtoventtiilistä valitaan, ohjataanko vesi tavalliseen tapaan hanasta vai laitteistolle.

Kolminkertainen esisuodatin asennetaan vesihanan ja ionisaattorin väliin. Esisuodattimen sijoituspaikka valitaan käytettävissä olevan tilan ja asennusohjeiden mukaan.

Hanan yhteensopivuus kannattaa tarkistaa ennen tilausta, sillä kaikki hanamallit eivät sovellu tähän liitäntätapaan. Voit lähettää meille kuvan hanastasi soveltuvuuden arviointia varten.

Puhdistus ja suodattimien vaihtaminen

Laitteen automaattisen puhdistustoiminnon lisäksi tarvitaan käyttöohjeen mukainen säännöllinen sitruunahappopuhdistus. Puhdistustarpeeseen vaikuttavat muun muassa veden kovuus ja käyttömäärä.

Vaihda sisäinen suodatin ja esisuodattimet niiden käyttöohjeiden mukaisesti. Suodattimien käyttöikä riippuu tuloveden laadusta ja vedenkulutuksesta.

 

Kahden vuoden takuu

Demolaitteistolla on kahden vuoden takuu toimituspäivästä alkaen. Takuun antaa Perfect Wealth Living OÜ.

Takuu kattaa laitteiston tekniset valmistus- ja toimintahäiriöt takuuehtojen mukaisesti. Takuuseen kuuluvan vian korjaus sekä siihen liittyvät tarpeelliset kuljetukset ovat asiakkaalle maksuttomia. Ota yhteyttä myyjään ennen laitteen lähettämistä huoltoon, jotta kuljetus voidaan järjestää.

Suodattimet ovat kuluvia osia. Niiden normaali kuluminen ja säännöllinen vaihtotarve eivät kuulu laitteiston takuuseen. Suodattimien mahdolliset tuotevirheet käsitellään erikseen.

Takuu ei kata vaurioita, jotka johtuvat käyttöohjeiden vastaisesta käytöstä tai huollon laiminlyönnistä. Takuu ei rajoita kuluttajan lakisääteisiä oikeuksia eikä myyjän virhevastuuta.

Vain yksi valkoinen mallikappalepaketti

Chanson Miracle Max+ valkoinen ja kolminkertainen esisuodatin huollettuna mallikappalepakettina: 1 395 € sisältäen arvonlisäveron.

Tilaa verkkokaupasta tai kysy lisätietoja laitteistosta ja hanasi yhteensopivuudesta:

Rauno Moilanen
Perfect Wealth Living OÜ
Puhelin: +358 45 20 20 280
Sähköposti: rauno.moilanen@live.fi

Lisätiedot

Paino 8 kg (kilogramma)